معمارها برای انجام کار حرفه ای نیاز به آموزش ها و فعالیت های جانبی علاوه بر درس هایی که در دانشگاه پشت سر می گذارند دارند ، از جمله این فعالیت ها یادگیری نرم افزار های مرتبط و فعالیت های هنری است .
فعالیت های جانبی میزان توانمندی های معمار را بالا می برد و باعث می شود بتواند به راحتی وارد بازار کار شود .یادگیری نرم افزار ها به مراتب مهم است چراکه نیاز اول بازار حرفه ای است و بدون آنها نمی توان کاری از پیش برد.
روی صحبت ما در این مقاله با معمار های حرفه ای است که تصمیم دارند در وقت و هزینه های جانبی خود با یادگیری نرم افزار صرفه جویی کنند ، همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد ، نیاز هر معمار یادگیری نرم افزار است ، متاسفانه بسیاری از معماران به دلایل مختلف این نرم افزار ها را یاد نمی گیرند و در ارائه پروژه های خود دچار مشکل هستند ، غالبا آن ها طرح های خود را به تکنسین هایی که با نرم افزار تری دی مکس کار می کنند می سپارند و تکنسین ها هم طرح را به صورت سلیقه ای مدلسازی می کنند و خروجی رندر می گیرند ، درگیری های زیادی بین معمار و تکنسین بوجود می آید درگیری هایی که باعث می شود کیفیت خروجی کار تحت تاثیر قرار بگیرد و در نهایت با شکست پروژه مواجه شوند .

آموزش تری دی مکس

معمارها با یادگیری نرم افزار تری دی استودیو مکس ، طرح ها و ایده های ذهنی خود را به سرعت به ظهور می رسانند ، خودشان ادیت می کنند و ممکن است در بسیاری مواقع عملیات دیزاین مجدد را در حین مدلسازی داشته باشند ، این موجب تسلط بیشتر بر طرح خواهد شد و خروجی مورد نظر معمار به دست خواهد آمد ، البته باید به این نکته هم اشاره کرد این موضوع برای معمارانی است که تازه حرفه خود را شروع کرده اند و باید در هزینه های زمانی و مالی خود صرفه جویی کنند ، معماران تازه کار از هر پروژه سود کمی به دست می آورند و اگر به نرم افزاری مانند تری دی استودیو مکس آشنا نباشند ، بخش اعظمی از این سود را صرف دستمزد یک تری دی کار حرفه ای می کنند .
برای معماران حرفه ای موضوع کمی تفاوت می کند ، آنها هم باید تسلط کامل به نرم افزار داشته باشند اما نه برای اینکه با نرم افزار پروژه انجام دهند ، بلکه برای نظارت عالیه کارمندان و تکنسین هایی که این فعالیت را انجام می دهند . یک معمار حرفه ای باید با تمام پیچیدگی های نرم افزار آشنا باشد تا تکنسین نتواند با بهانه و تعلل بی دلیل پروژه را به تعویق بیاندازد. معمار هایی که به نرم افزاری مثل تری دی استودیو مکس مسلط هستند ، در جامع آماری ایران موفقیت های بیشتر به دست آوردند. البته باید این نکته هم متذکر بشویم ، معمار های قدیمی تر و اصطلاحا پیشکسوت از این قاعدا مستثنی هستند . در زمان جوانی این معمار ها نرم افزار هایی به این وسعت وجود نداشته و آنها پروژه های خود را به صورت دستی و با اسکچ زدن ارائه می کردند.